Хроника

Втора сообракајна несреќа на патот Пониква – Кочани

Sequence 01.Still001

Во период од само петнаесетина дена уште една трагедија се случи денес на патот Кочани – Пониква, која за среча не заврши фатално. Според информациите од  ПС несреќата се случила рано кај местото викано Бела земја, во која возило Голф со кочански регистарски таблици се превртело. Повеќе »

Татко со секира си го заклал сопствениот син

Spancevo_2

Синот Драганчо дома се вратил пијан, по седенката во селската кооперација. Започнал расправија со својот татко околу неодамна купаниот трактор и фреза.Расправијата била жолчна но траела кратко. По ова таткото излегол а синот легнал да отспие. Кога се вратил таткото дома, ја забележал својата сопрга како лежи онесвестена. Мислел дека синот ја убил. Ја зел секирата и со два удари ... Повеќе »

Пронајдено разновидно оружје кај лица од Берово и Кочани

87AE361A2D32E74893D573E58C452A53

Полициската станица Берово поднесе кривична пријава против Г.Ч.(74) од Берово, за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.На 5-ти јули минатата година на месноста „Прдловски Колиби“ во Берово, во колиба на пријавениот извршен е претрес при што се пронајдени импровизиран пушка, пиштол и 318 куршуми. Полициската станица Кочани поднесе кривична пријава против Д.М.(38) од ... Повеќе »