Спорт

ФК Осогово и ФК Слога 1934 со новите победи од 15 то коло

hqdefault

Фудбалерите на „Осогово“ во првиот пролетен натпревар пред своите гледачи со жестока борба ја совладаа екипата на „Карбинци“ со резултат од 5 : 0 Во првите шеесетина минути „жетварите“ одиграа натпревар без амбиции, со неповрзан и акции и една единствена полу прилика за постигнување на погодок. Но во второто полувреме дојде до смена на ситуацијата .Гостите до водството на „Осогово“ ... Повеќе »

11 ГОЛА НА ЖФК КОЧАНИ ПРОТИВ РЕЧИЦА, И 14 НА МЛАДОСТ ИДНИНА С ПРОТИВ БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ Е ИСХОДОТ ОД САБОТНИТЕ НАТПРЕВАРИ

zfk

Со резервен тим и со 50 % од можностите во саботата Кочани ја прегази младата екипа на Речица со 11: 0 и на тој начин го продолжи победоносниот од во Првата фудбалска лига за жени на Македонија. Кочанчанки можеа да постигнат и двојно повеќе голови, но мудро тактизираа и со играта и со резултатот, чувајќи се за дербито на првенството ... Повеќе »