Спорт

Атрактивни Кик-бокс борби во Виница

Sequence 01.Still001

Во Сабота Виница по петти пат ке биде домакин на најуспешните кик-боксери учесници на Меѓународниот меморијален турнир „Љупчо Неделковски“.Меморијалниот турнир всушност ке претставува тромеч мегу екипите на Македонија,Турција и Србија. Денеска во Виница се одржа прес конференција за овој меморијален турнир во чест на основоположникот на Кик-Боксот во Македонија Љупчо Неделковски Повеќе »

Иван Јанев потпиша за БК “Бучим Јака” од Радовиш

Kiro za Ivan Janev borenje.Still001

Десет години успешна спортска кариера во БК Спартак од Кочани.Од најмали нозе на душекот,Иван јанев го учеше тајните на боречката вештина и на матичниот клуб му донесе бројни награди и призанија.Иван Јанев потпиша за БК Бучим Јака од Рдовиш,за кој клуб веке во Февруари ке го има првиот официјален натпревар. Од успесите што борачот Иван Јанев ги остави зад себе ... Повеќе »

Шампионот подготовките ќе ги започне на 15 Јануари

zfk

минатогодишниот шампион и освојувачот на Купот на македонија ЖФК кочани стартот за пролетниот дел од првенството 2014/2015 ќе го започне ко средината на овој месец. Како што не информираше тренерот на екипата Оливер Јовановски тој и неговиот помошник Александар Ангелов прозивката ја закажале за 15 Јануари, кога и ќе се одржи првиот тренинг. Повеќе »

Оливер Јовановски најдобар тренер, Афродита Салихи најдобар стрелец

Sequence 01.Still001

Доминацијата на кочанскиот фудбал во 2013-2014 година доби уште една официјална потврда со доделувањето на наградите за најдобар тренер и најефикасна фудбалерка кои им припаднаа на Оливер Јовановски и на Афродита Салихи од ЖФК Кочани. Тренерот Јовановски од оваа 2014 година со ЖФК Кочани ги освои државното првенство и Купот на Македонија, а учествуваше и во лигата на шампионите во ... Повеќе »

Мишел Горгиев потпиша за германси третолигаш

684592

Мишел Горгиев деновиве потпиша за германскиот третолигаш „Валдхов“ од Манхајм. Во разговорот од Мишел дознаваме дека тешката повреда што ја заработи на почетокот на оваа сезона за него е минато. Работи упорно се со цел да успее. Во првите шест месеци ќе го брани голот во У-23 се со цел да влезе што побргу во посаканата форма. Инаку Мишел е ... Повеќе »

Двомеч во гимнастика помеѓу Кочани и Битола

Kiro za dvomec gimnastika.Still001

Сојузот на гимнанстички спортови на Македонија и годинава на посебна свеченост ги прогласи најуспешните екипи и поединци,тренери и спортски работници во годината која изминува. Кочанскиот гимнанстички клуб Кочани е високо рангиран а неговите членови,тренери и споорстки работници се најдоа меѓу наградените. Пред гимнанстичарите на Кочани претсои подготвителен период во Бугарија,за настап на натпреварите кои ги очекуваат наредната година. Повеќе »