Политика

Вмро – НП, Четворица на листата за пратеници

index

Носител на листата на ВМРО Народна партија за претстојните парламентарни избори во Третата изборна единица е Љубчо Георгиевски. На оваа листа од Општина Кочани се влезени вкупно четворица членови на партијата. На третата позиција се наоѓа Ивона Динова, на десетата првиот човек на Општинскиот комитет на оваа партија Живко Сенесов, на 14 место Венцо Наунов од Оризари и на 18-то ... Повеќе »

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ ПРЕДЛОЖЕН ОД СДСМ ВЕЧЕРВА СО МИТИНГ ВО КОЧАНИ

pendarovski

Кандидатот за Претседател на Република Македонија предложен од СДСМ денеска одржи свој митинг во Градскиот Трговски Центар во Кочани. Тој најпрвин се отсврна на масовното иселување и вети дека ќе биде претседател за сите граѓани. Повеќе »

КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ПРЕДЛОЖЕН ОД СДСМ ДЕНЕСКА НА СРЕДБА ВО КОЧАНИ И ВИНЦА,ВЕЧЕРВА ЦЕНТРАЛЕН МИТИНГ ВО КОЧАНИ

125746stevo bitola

Виница и Кочани се првите градови во внатрешноста во кои кандидатот за претседател од редовитте на СДСМ Стево Пендаровски денеска во Виница одржа средба во граѓаните а во Кочани предизборен митинг како дел од предизборната кампања која започна на 24 март а ке трае до 10 април 2014 година. На средбата со граѓаните тој истакна дека доколку го добие мандатот ... Повеќе »

ДЕНЕСКА ОПШТИНА КОЧАНИ ГО ИЗВРШИ ЖДРЕБУВАЊЕТО НА РЕДОСЛЕДОТ ЗА ИСТАКНУВАЊЕ НА РЕКЛАМНИ ПЛАКАТИ НА ПАРТИИТЕ

opstina kocani1

Во присуство на претставници на партиите и коалициите за претстојните претседателски избори, денеска во зградата на Локалната самоуправа беше извршено ждребување на редоследот за истакнување рекламни плакати на определените места од страна на организаторите на изборна кампања кои учествуваат на претседателските избори 2014 година. Среќата при извлекувањето на броевите ја имаше ВМРО-ДПМНЕ, која го доби бројот еден, а по неа ... Повеќе »