Политика

Извлечени броевите за лепење на политички плакати

62006top

Во присуство на претставници на партиите и коалициите за предвремените парламентарни избори, денеска во зградата на Локалната самоуправа беше извршено ждребување на редоследот за истакнување рекламни плакати на определените места од страна на организаторите на изборна кампања кои учествуваат на парламентарните избори 2014 година. при извлекувањето на броевите 4 ката се падна на сдсм , 5 за Вмро НП и ... Повеќе »

Кандидатот за претседател од Вмро – Дпмне Ѓорге Иванов во Сабота одржа свој митинг

10172828_740103822697094_1845540129_n

Во саботата на градскиот плоштад кандидатот за претседател од редовите на владеачката партија на ВМРО-ДПМНЕ , Ѓорѓе Иванов одржа предизборен митинг. На митингот тој зборуваше за искористувањето на геотермалните води, за инвестирање во индустријата и земјоделството како и за отворање на нови работни места во кочанскиот регион. -Направивме земјоделците да имаат достоен живот и повеќе од тоа. Обезбедивме субвенции во ... Повеќе »

Рускиот амбасадор ја посети Општина Виница

ambasador

Економскиот и инфраструктурен план на општина Виница, функционирањето на здравствениот дом како и на СОУ Ванчо Прќе беа темите на денешната средба помеѓу градоначалникот Емил Дончев и рускиот амбасадор Олег Шчербак. Шчербак за прв пат престојува во Виница и вели дека огромно е задоволството да се запознае со работењето на локалната самоуправа како и сите други институции од градот, меѓу ... Повеќе »