Политика

Најголема победа на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани со разлика од 3849 гласови

vmrologo-zname-500

Уште една победа во серија на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани, остварена со најголема разлика во двеиполдецениската плуралистичка историна на општината. СДСМ на локално ниво практично е декласиран, што сигурно нема да остане без последици во партиската врхушка. Двојната победа е остварена со разлика од над 3.500 кај претседателските, односно над 3.800 гласа кај парламентарните избори. Според ДИК, Ѓорге Иванов во општина ... Повеќе »

Прес на Иван Иванов

pres-VMRO---DPMNE

Почитувани сограѓани, Голема благодарност за огромната подршка која ми ја дадовте. Кочани покажа дека знае да направи разлика, покажа дека е победнички град. Им благодарам на сите граѓани на Кочани, посебно на оние кои гласаа за коалицијата за Подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ, но исто така и на оние кои го искористија своето демократско право на глас и гласаа за ... Повеќе »

Никола Тодоров во посета на Општина Виница

index

Носителот на листата од ИЕ број 3 Никола Тодоров денеска беше во посета на општина Виница. Тој напрвин ја посети фабриката за производство на пластични производи од полиетилен Рото- М во Виница а потоа и најголемата фабрика Винчини. Освен овие две фабрики во Виница тој одржа и мини митинзи во виничките села каде што се сретна со жителите на Виничкиот ... Повеќе »