Дневна архива: May 13, 2019

ПАНЧЕ АРСОВ ОД ШТИП И САШЕ МЛАДЕНОВСКИ ОД СКОПЈЕ ПОБЕДНИЦИ

sss

13.05.2019 – Викендов на тениските терени на Аква тен во Кочани се одигра таканаречен Панда турнир за тенисери рекреативци, на кој во две групи настапија триесетина учесници од повеќе градови во државата. Црната група ја сочинуваат поквалитетни тенисери, според рејтингот и освоените бодови, а белата оние со помалку искуство. Се играше на два добиени сета, според систем на елиминации. Дека ... Повеќе »

Sequence 01.Still002

13.05.2019 – Две од Србија, една од Бугарија и 15 домашни претстави ќе го сочинуваат репертоарот на 56 издание на ДАФ, кој од 27 мај до 1.јуни ќе се одржи во Кочани.  Исто толку театарски групи и ансамбли годинава ќе се натпреваруваат за гран при и останатите награди на најквалитетната аматерска театарска манифестација во државата. Од Управниот одбор на фестивалот ... Повеќе »

ШОКАНТЕН ПОРАЗ НА ГФК „ОСОГОВО“ ОД ФК „РУДАР“, СРЕДЕ КОЧАНИ

Sequence 01.Still001

13.05.2019 – Изненадувачки пораз на идниот второлигаш Осогово среде Кочани, на стадионот „Никола Мантов“ од просечната третолигашка екипа на Рудар со резултат 2-3. Ем победени, ем надиграни, жолти сините се претставија во бледо светло и предизвикаа сомнеж кај навивачите за реалните можности на тимот кој има амбици од есен да игра со второлигашки екипи. Инаку, натпреварот започна добро за кочанчани, ... Повеќе »