Дневна архива: April 1, 2019

Трагедија во Кочани – внук го усмртил дедо му

Sequence 01.Still003

Шеесет и шест годишниот С. М. од Кочани, кој бил физички нападнат во неговиот дом, од неговиот внук В.З.(19), починал вчера околу 13:00 часот во Клиничката болница Штип. Како што соопшти МВР, на С.М. од страна на внукот му биле нанесени повреди со метален предмет и камен во пределот на главата. Телото на починатиот е предадено на обдукција. В.З. е приведен и задржан ... Повеќе »