Дневна архива: October 15, 2018

Во пожар изгоре 12 хектари борова шума во село Пресека

Sequence 01.Still017

Во саботата во село Пресека на Осоговските планини избувна пожар во кој изгореа 12 хектари борова шума. По дојавата која ја добиле екипи на ТППЕ Кочни веднаш интервенирале со две противпожарни возила и единаесет пожарникари. Причините за пожарот сеуште се непознати , но се претпоставува дека предизивкувач на пожарот и овој пат е човечки фактор, па оттука уште еденаш од ... Повеќе »